nineteen + twelve =

eighteen − 3 =

Marina Stanojlović Mirčić, nastavnica italijanskog jezika u OŠ: ”Ljuba Nešić”u Zaječaru, dobila je priznanje za najboljeg nastavnika bivše Jugoslavije. Nagrada joj je uručena u Skoplju gde je I održana Prva konferencija najboljih nastavnika bivše Jugoslavije.

Ko su najbolji nastavnici regiona?

 

To su nastavnici koji imaju entuzijazam, bez obzira što se od entuzijazma ne živi, ali oni znaju da se uz njegovu pomoć opstaje u društvima koja ne čuvaju obrazovanje na vrhu lestvice vrednosti.

To su nastavnici koji imaju moć inspiracije, kako za svoje učenike, tako i za kolege i sve one koji rade na svom celoživotnom usavršavanju.

To su oni nastavnici kojima nije potrebna dobro opremljena učionica, urbana sredina ili iznadprosečni učenici, već su toliko rezilijentni da, svoj puni razvoj, mogu postići i u teškim uslovima.

To su oni kreativni nastavnici, koji ni od čega stvaraju nešto, a to nešto inicira sledeće nešto, drugačije i još kreativnije.

To su oni nastavnici koji druge motivišu da postanu bolji i bez zadrške im pomažu da sami sebe prevaziđu.

Ovogodišnji dobitnici:

  1. Aida Petrovska, OOU “Dimitar Miladinov”, Makedonija
  2. Ana Živković, OŠ “Čegar” Niš, Srbija
  3. Azra Šoše, OŠ“ Bijelo Polje“ Potoci, Mostar, Bosna i Hercegovina
  4. Biljana Veselinović, OŠ za učenike sa smetnjama u razvoju „Smeh i suza“, Aleksinac, Srbija
  5. Biljana Vulović, OŠ „Sveti Sava“, Toponica, Srbija
  6. Bojana Manić,  OŠ „Sveti Sava“ Pirot, Srbija
  7. Borko Petrovic, OŠ „Stevan Jakovljević, Paracin, Srbija
  8. Danijela Miličić Trebaticki, PU „Radost“, Srbobran, Srbija
  9. Danijela Stefanović, OŠ „Vuk Kradžić“ Žitkovac, Srbija
  10. Dobri Jovevski, OOU „ILINDEN“ Kriva Palanka, Makedonija
  11. Dragana Arsić,  JU OŠ „Sveti Sava“ Foča, Bosna i Hercegovina
  12. Dušanka Vujičić,  JU OŠ „Ratko Žarić“ Nikšić, Crna Gora
  13. Đurđica Stojković, OŠ „Jovan Popović“ Susek, Srbija
  14. Fatima Kličić, OŠ “Cazin I” Cazin, BiH
  15. Gjorgjina Dimova, OOU „Strasho Pindzur“ Negotino, Makedonija
  16. Gordana Rackov, OŠ „Sveti Sava“ Kikinda, Srbija
  17. Jadranka Klisarov, OOU “Blaze Koneski” Skoplje, Makedonija
  18. Jasmina Stojković, OŠ “Kralj Aleksandar I”, Novi Beograd, Srbija
  19. Jugoslava Lulić, Tehnička škola „9. maj“ Bačka Palanka, Srbija
  20. Krsto Vuković, JU SMŠ “Danilo Kiš” Budva, Crna Gora
  21. Lejla Hujdur, “Srednja ekonomska škola” Sarajevo, Bosna i Hercegovina
  22. Lidija Nerandžić Čanda, Gimnazija „Veljko Petrović“ Sombor, Srbija
  23. Ljiljana Ražnatović, OŠ “Pavle Rovinski” Podgorica, Crna Gora
  24. Maja Videnovik, OOU „Krste Misirkov“ Skopje, Makedonija
  25. Marica Jurec, OŠ Zrinski Nuštar, Hrvatska
  26. Marina Andrijević Petrović, OŠ „Jugoslavija“ Bar   Crna Gora
  27. Marina Stanojlović Mirčić, OŠ „Ljuba Nešić“, Zaječar, Srbija
  28. Marinko Petković, ŠOSO “Milan Petrović” Novi Sad, Srbija
  29. Mila Đačić, OŠ “Sveti Sava” Vrčin, Beograd, Srbija
  30. Milijana Petrović, Srednja škola „17. septembar“ Lajkovac, Srbija
  31. Miljan G. Jeremić, Knjaževačka gimnazija, Knjaževac, Srbija
  32. Miomir Dejanović, OŠ „Svetozar Marković“ Vranje, Srbija
  33. Mirjana Spasić, OŠ „3.oktobar“ Bor, Srbija
  34. Mirsada Šabotić, Gimnazija,,30.septembar“ Rožaje, Crna Gora
  35. Nada Kljajić,  OŠ „Dositej Obradović“ Opovo, Srbija
  36. Natalija Diković , OŠ „Petar Leković“ Požega, Srbija
  37. Nedim Sivčević, OŠ “..Mejdan” Tuzla, Bosna i Hercegovina
  38. Nevenka Vulić,  JU OŠ “Sutjeska” Podgorica, Crna Gora
  39. Olgica Spasojević, OŠ „Petar Leković“ Požega, Srbija
  40. Olivera Leković, OŠ “Pavle Rovinski” Podgorica, Crna Gora
  41. Olivera Lučić, JU “Srednja ekonomsko- ugostiteljska škola,”Nikšić, Crna Gora
  42. Pavlinka Veljanoska, OOU “Goce Delčev” Negotino, Makedonija
  43. Sanela Jaganjac, JU OŠ “Mejdan“ Tuzla, Bosna i Hercegovina
  44. Saša Čorboloković, OŠ „3.oktobar“ Bor, Srbija
  45. Sava Kovačević, OŠ „Oktoih“ Podgorica, Crna Gora
  46. Senada Đešević, JU SMŠ „Bećo Bašić“ Plav, Crna Gora
  47. Slavica Gomilanović, OŠ „Đura Jakšić“ Oreškovica, Srbija
  48. Slobodan Kaličanin, ESTŠ „Nikola Tesla“ Kraljevo, Srbija
  49. Smilja Mrđa, OŠ “Osman Nuri Hadžić” Sarajevo, BiH
  50. Snežana Klepić,  Gimnazija „Veljko Petrović“ Sombor , Srbija
  51. Snežana Milojković, OŠ “Ivo Lola Ribar” Veliko Gradište, Srbija
  52. Snježana Bošković, JU OŠ  “Olga Golović” Nikšić, Crna Gora
  53. Sonja Danilovska,  OOU “Nikola Karev” Probishtip, Makedonija
  54. Stojanka Duducki, OŠ “Krste Misirkov” Kumanovo, Makedonija
  55. Suzana Delić, OŠ “Horvati” Zagreb, Hrvatska
  56. Svetlana Josifoska, OOU “Lazo Angelovski” Skoplje, Makedonija
  57. Tanja Vrečko, OŠ „Mladost“, Novi Beograd, Srbija
  58. Tatjana Jurić, Gimnazija Banjaluka, Banja Luka, Bosna i Hercegovina
  59. Tatjana Kovačev, OŠ „Bora Stanković“, Karavukovo    Srbija
  60. Vesna Gagalovska, OOU “Todor Angelevski”, Makedonija
  61. Vladimir Majstorović, Prehrambeno ugostiteljska škola, Čačak, Srbija
  62. Željka Bojić, OŠ „Janko Veselinović“ Šabac, Srbija
  63. Željka Zovko, OŠ “Ivan Gundulić” Mostar, BiH
  64. Zorana Matićević, Gimnazija “Patrijarh Pavle” Beograd, Srbija
  65. Zorica Ivanović, Tehnološka škola Paraćin, Srbija