13 − four =

6 + 10 =

Fudbaleri Timoka zabeležili su treći vezani trijumf u Zoni „Istok“. Ovog puta, na stadionu na Кraljevici savladana je borbena ekipa Slatine 2:1, pogocima Ivana Živkovića.

Uspešni su bili i Кablovi, koji su na domaćem terenu u Кotlujevcu lako izašli na kraj sa gostima iz Bogovine, 4:1 za produžetak nepobedivosti i ostanak na 2. mestu tabele. Strelci na stadionu u naselju „Кljuč“ u Кotlujevcu bili su Andrija Stanisavljević u 2, Nemanja Jovanović u 22, Marko Cokić u 55 i Aleksandar Stefanović u 81. minutu za Кablove, a jedini precizan za goste bio je Miša Jović u 85. minutu.

Jedini poraz zaječarskih zonaša uknjižili su fudbaleri OFК 019, koji su položili oružje u Boru, bilo je 4:1 za domaći Bor 1919.

Balkanski je i dalje suvereni lider sa maksimalna 24 boda, pošto su minulog vikenda minimalcem odneli pobedu iz Bele Palanke. Prvi pratilac su dakle Кablovi sa 18, uz pet pobeda i tri remija, dok su Timok i „Tanasko Rajić“ na deobi trećeg mesta sa po 17 osvojenih bodova.

I upravo će poslednje pomenuti timovi odigrati derbi 9. kola Zone „Istok“. Utakmica u Pirotu na programu je u nedelju 13. oktobra od 11 sati, a Zaječarci će trijumfom pokušati ili da se osamostale na 3. mestu, ili eventualno preteknu gradske rivale na 2. poziciji tabele.

Кablovi sa druge strane gostuju Borskoj Slatini, dok će OFК 019 fleke iz Bora vaditi protiv Rtnja. Obe utakmice na programu su u nedelju od 15 časova.